Veri Kurtarma

Data Kurtarma Hizmetleri bilgisayar, sd kart ve tablet ve her türlü kayıt ortamında data silinmesine sebep olan her durumda, maximum başarı ile birçok kurumsal firma, şahıs ve kurumun verilerine ulaşmasını sağlamaktadır. 2005’den günümüze bu alanda sürekli kendini yenileme olanağı sağlayan firmamız, data kurtarma hizmetlerini optimum fiyat/performans ilkesi ile gerçekleştiriyoruz.Firmamıza data kurtarma amaçlı getirilen disklerdeki başarı oranının yüksek olmasının sebebi, diske herhangi bir zarar vermeden tüm işlemlerin titizlikle yürütülmesi ve disklerin açılmasını gerektiren durumlarda temiz oda kullanılmasıdır.

Data kurtarma teknolojileri açısından dünyadaki en son gelişmeleri, donanım ve yazılımları yakından takip eden firmamızın, yetkin veri kurtarma mühendisleri ile size her zaman yardımcı olmaya hazırdır. Sahip olduğumuz teknoloji, tecrübe ve bilgi birikimi ile hafıza kartları gibi en küçük veri depolama ortamından SAN/NAS gibi yüksek kapasiteli veri ambarlarına kadar her türlü kapasite, ortam, dosya sistemi ve işletim sistemine müdahale edebiliyoruz. Fujitsu, Western Digital, IBM, Maxtor, Quantum, Toshiba, Seagate, Samsung, Hitachi ve artık üretilmeyen tüm hdd markalarından data kurtarma hizmeti veren firmamız, bu hizmetlerden elde ettiği kazancın önemli bir kısmını araştırma/geliştirme ve yeni teknolojilerin takip edilmesine yatırmaktadır. Böylelikle sürekli olarak gelişen hard disk ve diğer kayıt ortamlarının yakından takip edilmesi mümkün olmaktadır. Kaybolan datalarınız gizlilik, ivedilik ve iş sürekliliği açısından önem taşıyorsa, bu işi yaklaşık 11 yıldır başarılı bir şekilde hizmet veren firmamıza güvenebilirsiniz.

Genel Olarak Çözüm Sağladığımız Harddisk Sorunları ve Arızaları:

•Okuyucu Kafa Arızaları
•Bad Sector Arızaları
•Firmware Bozulma Arızaları
•Hard Disk Tanınmama sorunu
•Formatlanmış /Silinmiş Hardiskler

Server(Sunucu), bilgisayar ağlarında, diğer ağ bileşenlerinin (kullanıcıların) erişebileceği, kullanımına ve/veya paylaşımına açık kaynakları barındıran bilgisayar birimi. Bir ağda birden fazla sunucu birim bulunabilir. Karşıtı istemci’ (Client) dir.Çeşitleri de vardır: Shared Hosting(paylaşımlı barındırma), Co-Location, Reseller ve Dedicated Hosting(barındırma). Paylaşımlı barındırmada bir sunucuda birden fazla alan(domain) barındırılabilir. Co-Location, Kendi sunucumuzu özel hazırlanmış veri merkezlerinde yüksek hızda hizmet bağlantısı ile yayına açar. Dedicated, Sunucu ve bağlantı dahil tüm hizmetler firma tarafından karşılanır. Reseller Hosting de belli sayıda alan(domain), disk ve bandwidth sınırları ile kullanıcıya sunulur. Windows türevi ve UNIX türevleri mevcuttur.

Windows tarafından önceleri Windows NT vardı fakat zamanla Windows 2000 Server, Windows 2003 Server, Windows 2008 Server ve Windows 2012 Server piyasaya çıktı.

Linux RedHat, Suse sürümleri de sunucu pazarında kendine yer edinmişlerdir.

Ayrıca sunucuların hangi amaçla kullanılacağı da önemlidir. Örnek vermek gerekirse web hizmeti veren sunucular vardır. Bunlara örnek olarak Apache, Microsoft IIS ve Abyss ve Fastream IQ Web/FTP Server gösterilebilir. Dosya paylaşım, canlı yayın ve hatta çevrim içi(online) oyun hizmeti verenleri de mevcuttur. Tüm bu sunucuların değişik sistem gereksinimleri olacaktır.

Arasta Destek veri kurtarma müdahale görmemiş serverlardan veri kurtama işlemini mümkün kılmaktadır. Veri kurtarma konusunda Arasta Destek veri kurtarma 99% başarı oranı ile Türkiye’nin en iyi iddialı firmalarından bir tanesidir.